PROJELERİMİZ

Hedefimiz Sizlere Daha İyi Hizmet Verebilmek

BİTEN PROJELERİMİZ


Belediye Gazinosu


Belediye Gazino binamız düğün salonu bölümüyle birlikte tamamen yenilendi. Mevcut oyun parkının oyun elemanları yenilenirken, yeni çevre düzenlemesiyle birlikte halkımıza günün ihtiyaçlarına uygun modern bir tesis kazandırıldı. 780.000 TL toplam maliyetle gerçekleşen bu yenilemenin 470.000 TL’si TC Büyükelçiliği’nin hibesi ile karşılandı.

Mehmetçik Belediyesi Bafra Halk Plajı


Mehmetçik Belediyesi Bafra Halk Plajımız restaurant bölümünün yenilenmesi, alakart menüsünün Kıbrıs Türk kültürüne özgü yemeklerle zenginleştirilmesi ve plajda bir fastfood büfesinin de hizmete girmesiyle birlikte sadece bölgemizin değil, tüm KKTC’den halkımızın ilgi odağı haline geldi.

Zeka Bey Tohum Merkezi


Tamamen öz kaynaklarımızla hizmete açtığımız Zeka Bey Tohum Merkezi’miz tarım üreticimizin kaliteli, yerli tohum ihtiyacını karşılamaya dönük çalışmalar yürütüyor. Bölge üreticimizin tarımsal faaliyetlerini desteklemek üzere 3 TL/Ton fiyatıyla özel"tarımsal kullanım amaçlı su tarifesini" uygulamaya soktuk.

Çayırova Lefkara Evi


Kıbrıs’ımızın geleneksel el sanatları arasında çok özel bir yere sahip olan Lefkara işinin tanıtılması, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve bölgemiz kadınlarının el emeği göz nurunun değerlendirilerek kadın emeğinin ekonomiye kazandırılması amacıyla eski okul binamızı yenileyerek Çayırova Lefkara Evi’ni hizmete açtık.

Kadın Sığınma Evi


Kadın Sığınma Evi’miz, TC Büyükelçiliği’nin 75.000 TL lik hibesiyle yeniden yapıldı.

Pamuklu Köyüne 850 Metrelik Su Hattı


Pamuklu köyümüzün kullanım ihtiyaçları doğrultusunda Türkiye'den gelmekte olan suyu köyümüze ulaştırmak üzere 850 metrelik su hattı döşenmiştir.

Turizm Tesisleri Bölgesi Aydınlatması


Turizm Tesisleri aydınlatması TC Büyükelçiliğinin 70.000 TL lik hibesi ile yapıldı.

Alt ve Üst Yapı Projeleri


Bafra Ana Arter (Hibe) 238.000 TL’lik hibenin 140.000 TL’lik bölümü), Mehmetçik Ay Yıldız yolu (5 km’lik 2 etapta tamamlandı. 2./ gelecek), Kumyalı Liman Yolu Asfalt İşleri, Çayırova Ana Arter yağmur suyu drenaj hattı. (40.000 TL Elçilik Hibesi), Mehmetçik Pamuklu yokuşu asfaltlaması.

DEVAM EDEN PROJELERİMİZ


Ekolojik Pazar Yeri Projesi


Mehmetçik Bölgesinde Yerel üreticilerin ürünleri pazarlayabileceği Ekolojik Pazar projesi 1020 m2 alan üzerine kurulacak ve 800.000 TL.ye malolacak. Bölgede turistik potansiyel yaratılması ve ekonomiye katkı sağlanmasının hedeflendiği proje Mayıs ayında tamamlanacak. 100 araçlı otoparka sahip projemiz güneş enerjisi ile enerji ihtiyacını karşılayacak olması adamızda örnek projeler arasında gösteriliyor.

Balanokko Meydan Projesi


Belediyemizin çehresi ülkenin en güzel meydanı Balanokko ile değişiyor. Sosyal yaşantımıza, tarihimize ve turizme büyük ivme kazandıracak projenin ihaleyi kazanan firma ile sözleşmesini imzalandı. 150 takvim günü içerisinde bitirilmesi hedeflenen proje, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Buyukelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi tarafından finanse edilmiştir.

Yerel Üretici Pazarı


Çayırova Ekolojik Pazar Yeri bünyesine TC. hibeli plarak 132.000 TL'ye mal olan Yerel Üretici Pazarımız Mayıs ayında hizmete açılacaktır.

Mehmetçik Entegre Bisiklet/Yürüyüş yolu projesi


Çayırova Ekolojik Pazar Yeri bünyesinde TC hibeli olarak 132.000 TL’ye mal olan Yerel Üretici Pazarı’mız Mayıs ayında hizmete açılacaktır.

Kumyalı Köyü Fitness Alanı Peyzaj Çalışmaları


Ocak 2017'de 89.000 TL proje bedeliyle başlattığımız çalışmalar Mayıa ayında tamamlanarak halkımızın hizmetine açılacaktır.

Bafra'da Halı Saha Projesi


Ocak 2017’de (260.000 TL proje bedeliyle çalışmalarına başlanan Halı Sahamız, Mayıs ayında hizmete açılacaktır.

Kumyalı Köyü Meydan ve Çocuk Parkı Projesi


Aralık 2016'da başladığımız proje, 100.000 TL TC. hibesiyle gerçekleştirilmektedir. Proje Nisan ayında tamamlanarak hizmete açılacaktır.

Pamuklu Çocuk Oyun Parkı Alanı Yenileme Projesi


Şubat 2017’de 150.000 TL maliyetle yapımına başlanan yenileme çalışmaları Nisan ayında tamamlanacaktır.

Köy İçi Asfaltlama Çalışmaları


Mehmetçik, Balalan, Pamuklu, Bafra, Kumyalı ve Çayırova köylerinde köy içi yollarımızın asfaltlanma çalışmalarının 328.000 TL maliyetli ilk etabı devam etmektedir.

Pamuklu Köyü Ana Arter Asfalt Kaplama Projesi


130.000 TL proje bedeliyle bşlattığımız çalışma aynı bedlle ihaleye çıkmıştır.

Balalan Ağaç Dikme Etkinliği


KKTC Cumhurbaşkanlığı, Sivil Savunma, Belediyemiz işbirliği ile 3000 çam selvi fidan dikilmiş ve düzenli bakımı yapılmaktadır.

Mehmetçik Çöplüğü Islah Çalışmaları


2014'den bu yana 90.460 TL özkaynakla Mehmetçik, Büyükkonuk ve Bafra Turizm bölgesinin çöpleri düzenli olarak toplanmakta ve Mehmetçik Çöplüğünde bilimsel şartlarda çevreye zararı en aza indirilerek gömülmektedir. Kaya Artemis, Nuhun Gemisi Otelleri, yapımı süren şantiyelerin ve Talasa Beach Resort’un çöpleri de düzenli olarak Belediyemiz tarafından ıslah edilmektedir.

Bölgesel Temizlik


Alo 185 Belediye Hattımızla Belediyeye bağlı 6 yerleşim biriminde haşere ile mücadele, çevre temizliği, Bafra Turizm Bölgesinin genel temizliği Belediyemiz sabit birimleri tarafından düzenli olarak yapılmaktadır.

Okullarda Çöp Ayrıştırma Pilot Uygulama


Bölgemizde bulunan 3 ilkokul, 1 ortaokul ve 1 lisemizde çöp ayrıştırma pilot uygulamamızı başlattık. Böylelikle gelecek kuşakların çevre bilinci kazanmasını hedefliyoruz.

ÖNGÖRÜLEN PROJELER


Mehmetçik Sıra Kuyular


Bafra Turizm bölgesine katkı oluşturacak yepyeni bir destinasyon kazandırmaya yönelik bu proje kapsamında özel bir kuruluşla bölgede tespit edilen sıra kuyular içerisinde keşif ve temizleme çalışmaları yürütülmektedir.

Mehmetçik Spor Kompleksi


Yürüyüş, koşu, basketbol alanlarından oluşan bütünlüklü spor kompleksi.

Mehmetçik Türk Çiftçiler Birliği Binası


1950'lerden bu yana hizmet vere bina günümüz ihtiyaçlarına uygun biçimde yenilenerek çiftçimizin hizmetine açılmıştır

Mehmetçik Bisiklet Yolu 2.Etap


1. Etaba bağlanacak olan toplamda 3 km.lik aks. Mehmetçik'te bisiklet yolu, asfalt ve drenaj hattı

Diğer Projelerimiz


Çayırova Çocuk Parkı, Ana Arter bisiklet yolu, asfalt ve drenaj hattı ve Çayırova Köy içi yolları 3 km’lik asfaltlama çalışmaları. Kumyalı Halı Sahası, Bafra Çocuk Parkı, Mehmetçik Halı Sahasının Tadilatı