Mehmetçik Belediyesi

Kolluk Birimi

Mustafa ÖZKEBAPCI

Zabıta
Belediyemizin sizlerle iletişim kurmak amacıyla yürüttüğü, pro-aktif ve re-aktif olarak sürdürülebilen, kamu yararı esas alınarak yürüttüğümüz düzenli faaliyetler halkla ilişkiler birimi çatısı altında toplanmıştır. Karşılıklı iletişime ve geri bildirime (feed-back) dayalı olan sistemimiz için lütfen bize dönüş yapınız.

Bize ihtiyacınız mı var?

Belediyemiz bütün birimleriyle size hizmet vermekten mutluluk duyar. İhtiyacınız olan her an yanınızdayız. Her türlü sorununuzda bize rahatça ulaşabilirsiniz.

Birimimiz Hakkında

Kolluk Birimi

İşyerlerinin denetimleri kapsamında; işyeri çalıştırma izinlerinin kontrolü, çalışanların sağlık karnesi kontrolü, gıda maddelerinin denetiminleri görevlerini üstlenmektedir. Seyyar satıcıların izinlendirilmesi veya engellenmesi, köpek denetimleri, ruhsatlandırılması ve başıboş köpeklerin Veteriner Dairesi ile işbirliğinde toplatılması gibi görevleri de Kolluk Biriminin takip ettiği görevler arasında yer almaktadır. Bölgedeki otel, pansiyon ve yatı evlerinin denetimi ve yatı ücretlendirilmelerinin yapılıp, faturalarının dağıtılması, kuyulardan taşan pis suların kontrolü ve önlenmesi için gereğinin yapılması (vidanjörle çektirilmesi ve/veya yeni kuyu kazdırılması vs.), açık pazar gibi uygulamalarda düzenin sağlanması ve verilerinin toplanması, mezbahalardaki et kesimlerinin, kasapların kontrolü, yapılan pastırmaların tahlillerinin yaptırılması ve sağlık denetimleri, kaçak inşaatların İmar ve Bayındırlık Bölümüne bildirilip, işbirliği içerisinde mühürlenmesi, sağlık ve temizlik ile ilgili denetimlerin gerçekleştirilerek ilgili birimleri yönlendirmek, problemli hudut tespit ölçümlerinde bulunup rapor tutmak, T.C. vatandaşlarının oturma izni için evlerin durumu hakkında rapor hazırlanması, halkın huzuru ve güvenliği için gerekli emniyetin sağlanması işlerini kapsar.

Kolluk Birimi Albümü

Köylerimiz

BAFRA

Akdenizin en özel sahili

PAMUKLU

Doğanın içinde

KUMYALI

Deniz ve doğa

BALALAN

Zeka Bey'in köyü

MEHMETÇİK

Cittaslow / Slowfood

ÇAYIROVA

Tarih ve Kültür

Bize Ulaşın

  • Adres

    Atatürk Meydanı No: 3 Mehmetçik/İskele KKTC
  • Telefon ve Fax

    Tel: (0392) 375 5090 Fax: (0392) 375 5091 Cep: (0548) 810 1010
  • Email

    Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.